Praktische informatie

ijzertijd jurk – heuvels op de heide


Locatie
ijzertijd jurk – heuvels op de heide

Kosten p.p
ijzertijd jurk – heuvels op de heide
Inhoud
Uit deze periode dateert ook een uniek inhumatiegraf waarin een vrouw liggend op de rug is bijgezet in een zorgvuldig gecreëerde grafkamer van aangekoolde balken, gekleed in een fraai gekleurde jurk met lange mouwen en met metalen ringen in het haar. Bijzondere bronzen arm- en enkelbanden sierden de ledematen, en spelden en toiletgerei waren meegegeven als grafgift.
Over de Spreker
ijzertijd jurk – heuvels op de heide
Sasja van der Vaart-Verschoof is freelance adviseur, onderzoeker en redacteur, bekend als de Overdressed Archeologist & Editor. Naast het publiceren van een half dozijn boeken bij ons, werkt ze regelmatig samen met Sidestone Press, waar ze zowel kopieerbewerking, boekontwerp als onze socialemediamarketing doet.
Sasja behaalde in 2012 haar Research Master cum laude en haar RMA-scriptie werd genomineerd voor zowel de W.A. van Es Prijs voor Nederlandse Archeologie (2012) als de Leidse Universitaire Scriptieprijs (2012). Als student en later als onderzoeksassistent was ze betrokken bij het Ancestral Mounds-project van David Fontijn. Ook werkte ze mee aan het ontwerp en de opbouw van de tentoonstelling ‘Archeologie van Nederland’ tijdens een jaarlange stage bij het Rijksmuseum van Oudheden.
Foto: © Hanna Geels fotografie
Spreker
Tickets bestellen
Klik hier voor tickets