Praktische informatie
Datum
Excursie
Locatie
Titel: Excursie langs de Limes, Hortus Populus, met een tussenstop in Grand Café De Haven, Zwammerdam
Inhoud
Of neem anders even contact op met Erik Elshout. Consumpties zijn verder voor eigen rekening
Over de excursie: De Neder-Germaanse Limes is Unesco werelderfgoed en dat betekent dat er langs de Limes van alles te zien en te doen is. Een goede reden om eens met de Vrienden van Archeon op verkenning te gaan. We gaan naar de Hortus Populus met een tussenstop in Grand Café de Haven in Zwammerdam. Een excursie stroomopwaarts langs de limes. We gaan met eigen vervoer en dat mag met de auto of meerijden of nog beter, met de fiets!
Als eerste bezoeken we het Grand Café De Haven. Dit is de plek waar de beroemde Zwammerdam schepen gevonden zijn en het castellum Nigrum Pullum lag Op deze plek liggen dus ook de roots van het idee voor Archeon. Het Grand Café wordt gerund door cliënten van Ipse de Bruggen die ook de gerechten bereiden. Hier vind je ook vitrines met een uitstalling van Romeinse vondsten. Het feit dat dit allemaal op deze plek zelf is gevonden maakt het heel bijzonder. We drinken er een kopje thee, koffie of fris en kunnen er rondkijken. Het is wel een korte tussenstop, kom er gerust nog eens langs. We vervolgen de route langs de Oude Rijn, verder stroomopwaarts en komen in Bodegraven.
We gaan naar Hortus Populus om daar de Romeinse pluk-en oogsttuin en de Romeinse soldatenbarak te bekijken. Architect Gert Jacob de Graaf neemt jullie mee in zijn ontwerp van hout en leem. De soldatenbarak is gebouwd door een klein bouwteam van vrijwilligers, waarvan Gert Jacob zelf deel uitmaakt. Verder kunnen we rondkijken in de Romeinse pluk-en oogsttuin waar de oogst er op zijn mooist zal bijstaan. De tuin wordt door vrijwilligers gerund en lokale bewoners kunnen er terecht voor lokaal geteelde onbespoten groenten, fruit en kruiden. Kortom, een leuk en gezellig middagje bij onze Romeinse buren. We gaan zeker nog leuke ideeën op doen.
Over de Spreker
Titel: Excursie langs de Limes, Hortus Populus, met een tussenstop in Grand Café De Haven, Zwammerdam
Excursie coördinator: Erik Elshout
De sprekers,
Erik Elshout zal jullie namens de Vrienden van Archeon bij deze excursie begeleiden en Gert Jacob de Graaf leidt jullie rond op Hortus Populus
Gert Jacob de Graaf (1968) studeerde bouwkunde aan de TU Delft. Als architect werkte hij voor verschillende architectenbureaus. Bij de Rijksgebouwendienst was er een match: een passie voor gebouwen met geschiedenis.
In zijn woonomgeving Rotterdam gaf hij tien jaar lang fiets-excursies over de middeleeuwse geschiedenis van de stad en blies door het tonen van afbeeldingen en zelfgemaakte kaarten nieuw leven in grotendeels verdwenen gebouwen, straten en plekken.
Programma:
Vertrek, 13:00 Archeon
13:45: Grand café de Haven
15:00: rondleiding Hortus Populus
ca 17:00: op eigen gelegenheid naar huis:
Vervoer:
We gaan op de fiets of met eigen auto’s en rijden zoveel mogelijk met elkaar mee.
We verzamelen bij Archeon en vertrekken om 13:00.
Graag aan mij doorgeven of jullie gaan fietsen, met de auto willen rijden, of meerijden.
activiteiten@vrienden-archeon.nl
Spreker
Tickets bestellen
Klik hier voor tickets